فرودگاه های کشور نیازمند خرید 250 میلیون دلار تجهیزات کمک ناوبری و راداری

به گزارش ایرنا ، رحمت الله مه آبادی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در بندرعباس افزود: ما هم اکنون در صدد نوسازی تمام تجهیزات هوایی و فرودگاهی هستیم تا همچنان بتوانیم ایمنی و امنیت را در این حوزه ارتقا بخشیم زیرا هیچ وقت نمی توانیم ایمنی را فدای امنیت کنیم.
وی بیان داشت: با خرید یک فروند هواپیمای فلایت چک بسیاری از مشکلات ما در بخش کنترل تجهیزات ناوبری هوایی برطرف شده است اما ما نیازمند خرید 2 فروند هواپیمای فلایت چک هستیم تا همیشه خود را در این حوزه بروز برسانیم.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اظهارکرد: تمام فعالیت های شرکت فرودگاه های کشور دارای شفافیت های مالی است و دیوان محاسبات ، سازمان حسابرسی و سازمان بازرسی کل کشور بر تمام عملیات مالی این شرکت نظارت دارند.
مه آبادی با بیان اینکه هم اکنون سالانه حدود چهار هزار میلیارد ریال هزینه رایگان توسط شرکت فرودگاه های کشور در اختیار نهادهای مستقر در فرودگاه ها هزینه می شود ، افزود: این درحالی است که این شرکت سال گذشته 2 هزار و 600 میلیارد ریال مالیات پرداخت کرده و امسال نیز مالیات پرداختی ما به دولت به بیش از چهار هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.
وی با اشاره به بدهی شرکت های هوایی به شرکت فرودگاه های کشور یادآورشد: هم اکنون میزان بدهی شرکت های هوایی به پنج هزار میلیارد ریال رسیده و ما درصددیم با همکاری شرکت های هوایی نسبت به کاهش این طلب های خود از شرکت های هوایی حتی برخی از آنها را تهاتر کنیم.
وی یادآورشد: سالیانه هزینه های این شرکت برای نگهداری فرودگاه ها معادل 80 هزار میلیارد ریال می شود درحالی که در این بخش 50 هزار و 500 میلیارد ریال با کمبود منابع مالی مواجه هستیم.
وی گفت: تاکنون امسال برای ایجاد زیرساخت های مهم در فرودگاه های کشور سه هزار میلیارد ریال هزینه شده و برای نوسازی و خرید تجهیزات جدید نیز یکهزار میلیارد ریال هزینه کرده ایم.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی یادآورشد: در حوزه تجهیزات فرودگاهی باز هم وضعیت ما مناسب نیست بطوری که سیستم روشنایی فرودگاه های ما مربوط به 45 سال پیش است زیرا این سیستم ها را نمی توان از مدار خارج کرد و باید در قطعی برق 9 تا 12 ثانیه جریان برق متصل شود تا بتوانیم خدمت رسانی کنیم.
وی اصلاح ساختار فضایی کشور را یکی از مهم ترین اولویت های شرکت فرودگاه های کشور اعلام کرد و گفت: با اصلاح این ساختار باید با کاهش هزینه ها بهره وری را در این حوزه ارتقا دهیم تا بتوانیم همچنان در توسعه و رشد اقتصادی کشور به نقش آفرینی خود ادامه دهیم.
مه آبادی ارائه خدمات ایمنی و کیفی ، ارائه خدمات کارآمد و تسهیل گری و نقش منطقه ای و فرامنطقه ای را از مهم ترین رسالت شرکت فرودگاه های کشور اعلام کرد و گفت: حمل و نقل هوایی به عنوان یک اقتصاد سرعتی در رشد اقتصادی کشورها بسیار تاثیرگذار است و تصویب قوانین و مقررات تسهیل کننده برای توسعه ی فعالیت های فرودگاهی بسیار مورد توجه دولت و مجلس شورای اسلامی است. 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.