اجرای 199 طرح در زمینه معیشت خانواده

به گزارش روز شنبه ایرنا، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در کانال تلگرامی خود به جزییات این طرح ها با همکاری سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: 550 طرح و برنامه از سوی سازمان ‌های مردم‌ نهاد به معاونت امور زنان و خانواده ارسال شد و طرح‌ های پذیرفته در قالب یک برنامه ملی از مهر 92 تا مرداد 95 اجرا شد.
وی برخی از موضوعات این طرح ها را تحکیم بنیان خانواده، اقتصاد و معیشت و سلامت، پیشگیری از آسیب‌ های اجتماعی، تعمیق باورهای دینی، گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، توسعه توانایی‌ های سازمان ‌های مردم ‌نهاد، فرهنگی، هنری و اطلاع‌رسانی و حمایتی عنوان کرد.

**تخصیص نیمی از بودجه به طرح‌های تحکیم خانواده
مولاودی ادامه داد: طرح های اقتصاد و معیشت خانواده با 48 طرح، تحکیم بنیان خانواده با 31 طرح و ارتقای سلامت با 27 طرح بیشترین حمایت را از آن خودکرده ‌اند؛ البته برخی از طرح‌ های تحکیم خانواده به آسیب‌ های اجتماعی نیز مرتبط بود و برعکس.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: به همین علت حدود نیمی از بودجه برای تحکیم بنیان خانواده تخصیص یافت و آسیب ‌های اجتماعی در صدر موضوعاتی قرار گرفت که معاونت امور زنان درباره آنها به تعامل با سمن ‌های زنان پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: در سال 92 از میان 58 طرح پذیرفته شده 12 طرح درحوزه تحکیم بنیان خانواده، 9 طرح برای ارتقای سلامت، 23 طرح در زمینه اقتصاد و معیشت، یک طرح در زمینه تعمیق باورهای دینی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، 6 طرح در زمینه پیشگیری از آسیب‌ های اجتماعی، چهار طرح درحوزه توسعه توانایی ‌های سازمان ‌های مردم ‌نهاد، سه طرح در زمینه فرهنگی هنری بود.
مولاوردی افزود: همچنین 43 درصد از کل بودجه تخصیص یافته به این طرح ‌ها به اقتصاد و معیشت تعلق گرفته بود،‌ 15 درصد به تحکیم بنیان خانواده، 13 درصد به حوزه فرهنگی وهنری و 11 درصد به حوزه ارتقای سلامت و 18 درصد به سایر حوزه ‌ها اختصاص یافته بود.
وی اظهار داشت: در سال 93 نیز 48 طرح مورد تایید و حمایت قرار گرفت که از این میان، پنج طرح در حوزه تحکیم بنیان خانواده، دو طرح در زمینه ارتقای سلامت، 10 طرح برای اقتصاد و معیشت، یک طرح در زمینه تعمیق باورهای دینی، دو طرح برای پیشگیری از آسیب‌ های اجتماعی، 21 طرح در حوزه توسعه توانایی ‌های سازمان ‌های مردم ‌نهاد و هفت طرح در زمینه فرهنگی و هنری طراحی شده بود.
مولاوردی افزود: از میان این طرح ها، آسیب‌ های اجتماعی با 29 درصد از کل بودجه تخصیص‌ یافته بیشترین سهم از بودجه را داشت و پس از آن توسعه توانایی ‌های سازمان ‌های مردم ‌نهاد با 25 درصد، اقتصاد و معیشت با 20 درصد، فرهنگی و هنری با 15 درصد و سایر بخش‌ ها با 11 درصد از بودجه در رتبه‌های بعدی قرار گرفته بود.
وی اضافه کرد: در سال 94، نیز 68 طرح سازمان ‌های مردم ‌نهاد مورد تایید و حمایت معاونت امور زنان قرار گرفت که 9 طرح درحوزه تحکیم بنیان خانواده، 11 طرح در زمینه ارتقای سلامت، 9 طرح در حوزه اقتصاد و معیشت، چهار طرح در زمینه تعمیق باورهای دینی، 13 طرح درباره پیشگیری از آسیب ‌های اجتماعی و 20 طرح درحوزه توسعه توانایی ‌های سازمان‌ های مردم‌ نهاد و دو طرح در زمینه فرهنگی و هنری طراحی شده بود.
مولاوردی افزود: آسیب‌ های اجتماعی با 47 درصد ازکل بودجه تخصیص یافته بیشترین سهم از بودجه را داشت و پس از آن موضوعات فرهنگی هنری 21 درصد، توسعه توانایی ‌های سازمان ‌های مردم‌ نهاد 9 درصد، ارتقای سلامت هشت درصد و سایر حوزه ‌ها 15 درصد از بودجه را به خود اختصاص داده بود.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در نیمه اول سال 95 نیز 25 طرح مورد تایید و حمایت قرار گرفت که از این میان پنج طرح درحوزه تحکیم بنیان خانواده، پنج طرح در زمینه ارتقای سلامت، 6 طرح در حوزه اقتصاد و معیشت، پنج طرح درباره پیشگیری از آسیب های اجتماعی، یک طرح در حوزه توسعه توانایی ‌های سازمان ‌های مردم ‌نهاد و سه طرح در زمینه فرهنگی و هنری طراحی شده‌ بود.
مولاوردی گفت: در این میان آسیب ‌های اجتماعی با 48 درصد از کل بودجه تخصیص یافته بیشترین سهم از بودجه را داشته و پس از آن 21 درصد به اقتصاد و معیشت، 11 درصد به تحکیم بنیان خانواده، 10 درصد به ارتقای سلامت هفت درصد به حوزه فرهنگی و هنری و سه درصد به حوزه توسعه توانایی ‌های سازمان ‌های مردم‌ نهاد تخصیص یافت.
مولاوردی نوشت،‌ هدف معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از تعامل با سمن ‌ها ، ارتقای توانمندی‌ها و بهره‌ مندی از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود سازمان ‌های مردم نهاد حوزه زنان و خانواده در سراسر کشور و تحقق رویکرد دولت نسبت به افزایش تعامل میان دولت و سازمان های مردم نهاد بوده است.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.